Margecany revitalizujú vnútroblok na Školskej ulici, stáť to má 190.000 eur


Dátum: 18.04.2021

Obrázok k aktualite Margecany revitalizujú vnútroblok na Školskej ulici, stáť to má 190.000 eur

Obec Margecany pracuje na regenerácii vnútrobloku na Školskej ulici, ukončená má byť do polovice júla. Celková výška investície presahuje 190.000 eur. Pre TASR to uviedol projektový manažér obce Jozef Magda.

erdf Ako pripomenul, vnútroblok doposiaľ nebol nijako upravovaný. Bolo tam iba staré nefunkčné detské ihrisko bývalej materskej školy (MŠ) a pôvodné asfaltové chodníky. Projekt zahŕňa aj nové chodníky s priepustným povrchom zo zámkovej dlažby, vegetačnými úpravami sa má zlepšiť kvalita a estetika obytného prostredia. Zároveň majú byť vytvorené vyvýšené záhony a úžitková záhrada, čím chcú efektívne využívať zachytenú dažďovú vodu. Pribudnúť majú aj nové prvky detského ihriska, nové prvky pre street workout, malé multifunkčné ihrisko pre deti, mládež, dospelých aj seniorov. „Výstavbou dreveného altánku na komunitné účely, vybudovaním komunitnej záhrady, osadením cyklostojanov, verejného osvetlenia a obnovou a výsadbou zelene sa dosiahne zlepšenie kvality života obyvateľov a návštevníkov obce Margecany,“ spresnil Magda.

Podľa jeho slov s revitalizáciou tohto vnútrobloku počítali už v minulosti. V uplynulých rokoch nabral nový význam, v jeho bezprostrednej blízkosti vzniklo 22 nových obecných nájomných bytov a na prízemí bývalej MŠ bol vybudovaný a sprevádzkovaný

ZDROJ : TASR


Skočiť na hlavné menu